„Kicsiny kis fényemmel, világítani fogok…” - Gyertyaszentelés a Kórházi óvidában

Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony napja. A templomokban ezen a napon szentelik a gyertyát, melynek a keresztény ember életében, ünnepekhez kötődő szokásaiban kiemelt szerepe van. Európában a gyertyaszentelés szokása a XII. század folyamán terjedt el. A szentelt gyertya Krisztust jelképezi. Az újszülött mellett a keresztelésig gyertyát égettek, de szintén a betegek illetve a halott mellett is. Nagyobb ünnepeken, húsvétkor, karácsonykor ezt a gyertyát gyújtották meg.

Ezen jeles ünnep alkalmából óvodánkban Buka Gábor atya szentelte meg a hat csoport gyertyáit, melyeket minden gyermek saját maga díszített fel. A szentelés után minden csoport énekelve ment vissza a saját csoportszobájába a megszentelt gyertyákkal, melyeket haza is vihettek.

Benke Bettina

2016. február 2., kedd 16:00 - 2016. február 2., kedd 17:30