Pedagógusok lelkigyakorlata Máriapócson

Intézményünk három óvodapedagógusa ezen az éven is részt vett a pedagógusok részére szervezett lelkigyakorlaton. A keresztény pedagógia értékeit kiemelve megerősítést kaphattunk hivatásunkban. Megismerhettök Szent Teréz életútját, áldozatos munkáját.

Interaktív tevékenységek során, csoportonként imát írtunk Jézushoz, melyben hálánkat, kéréseinket fogalmaztuk meg. Szent Teréz egyik könyvének részlete segítségével meghatároztuk a keresztény pedagógia főbb jellemvonásait. Megismerkedtünk a máriapócsi kegytemplom történetével, tisztelettel imádkoztunk a könnyező Mária kép előtt. Közös Szent Liturgián Papp Zoltán atya könyörgött minden pedagógusért és a Mennyei Atya áldását kérte a pedagógusok munkájára.

Parázsó Lászlóné

2016. augusztus 15., hétfő 08:00 - 2016. augusztus 15., hétfő 16:00