Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda és Bölcsőde

Kis tehetségek találkozója

Minden évben várva várunk, kedves vendég vagy minálunk.

Neved napján csak azt kéred, ajándékot adjunk néked.

Áldott kezed elfogadja, ám azonnal tovább adja.

Küldötted lesz minden ember, ezért oly, szép a december.

Amerre jársz, olvad a jég, otthonra lelt a békesség.

Szeretet vezet az égbe, boldogságra, üdvösségre.

Miklós püspök, vezess minket, ezt kéri ma minden híved.

Ha a te nyomodban járunk, Jézusunkra rátalálunk. Ámen.

 

Versmondó kis tehetségek találkozója

Óvodánkban már hagyománnyá vált, hogy Szent Miklós ünnepe alkalmából, mesemondó, versmondó találkozót szervezünk. Az idén is szép számban érkeztek hozzánk a gyerekek. Szent Miklósról szóló verseiket bátran és szívből szavalták el nekünk felnőtteknek, s társaiknak. Mindegyik vers egy-egy „ajándék” volt számunkra az adventi időszakban. Viszonzásképpen az óvodánk egy árny-bábjátékkal készült, amelyben Szent Miklós egyik jótéteményét mutatták be. Az ünnepséget egy kis kínálással zártuk, hogy teli pocakkal tudjanak haza indulni a gyerekek. Reméljük, hogy ezt a szép hagyományt jövőre is folytatni tudjuk. S így kívánunk mindenkinek Áldott Karácsonyi Ünnepeke és Kegyelmekben Gazdag Új Esztendőt.

 

 

                                                                             Tóthszeginé Vizi Anita

2015. december 16., szerda 06:16