Vízkereszt

„Úristenünk és Üdvözítőnk Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe.

Tulajdonképpen Urunk megkeresztelkedésének ünnepe, amelyet görögül „Theofánia” néven emlegetnek a liturgikus könyvek. Az Úr megjelenésének ez az ünnepe ősibb mint a karácsony: nyugaton az Epiphánia kezdettől fogva inkább a napkeleti bölcsek a mágusok hódolatára emlékeztet, míg keleten a megkeresztelkedő Jézus fölött elhangzó atyai kinyilatkoztatást emelték ki. Ezzel a nappal zárult le végérvényesen az ószövetség és vált mindenki előtt nyilvánvalóvá Jézus Messiás volta.”

(Forrás:  gorogkatolikus.hu)

Intézményünk nagycsoportos gyermekei és dolgozói a víz- és házszentelést megelőzően Szent Liturgián vettek részt, ahol Tóthszegi István parókus atya is az ünnep fontosságát hangsúlyozta. A délután folyamán Papp András és Buka Gábor parókus atyák megszentelték a bölcsőde és óvoda csoportszobáit és egyéb helyiségeit. Az ünnepet követően a farsangi időszak veszi kezdetét intézményünkben is.

Barta József Istvánné

2016. január 11., hétfő 10:36